7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Fethiye – Antalya – Fethiye

TÜRKİYE MAVİTUR FARKIYLA….

Antik Likya’yı boydan boya gezmek ister misiniz? Tüm yabancı turistlerin yapabilmek için can attığı tatili biz sizin için oluşturduk. Güney kıyılarımızın muhteşem kumsalları ve doğal güzellikleri yanında Türkiye’nin tarihi zenginliklerini de keşfedebileceğiniz bu muhteşem rota komple bir paket. Tam manasıyla bir Ege-Akdeniz turu. 55192514
Fethiye Gesamtanblick nacht

1. Gün: Fethiye

Mavi turunuzun başlangıç noktası antik Telmessos kentinin günüzmüzdeki devamı olan Fethiye. Türk Rivierasının önemli merkezlerinden biri olan Fethiye hem doğal güzelliği hem de tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam bir turist cenneti. Işıklar diyarı Fethiye’yi fethetmek için koca bir gününüz var.

 2. Gün: Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz – Gemiler Adası

Fethiye ölüdeniz aus der LuftAncak masallarda duyabileceğiniz güzellikte bir yer Kelebekler Vadisi. Masmavi denizi, adeta bu güzelliği korumak için iki yanında yükselen tepeleri ve muhteşem kumsalıyla Kelebekler Vadisi tam bir cennet. Sonrasındaki durağınızın da Kelebekler Vadisi’nden aşağı kalır tarafı yok. Dünyaca ünlü Ölüdeniz. Adından da anlaşılacağı üzere size çarşaf gibi bir deniz sunan Ölüdeniz’in turkuaz sularının tadını çıkarın. Bu rüya gibi günün son durağı Gemiler Adası. St. Nicholas (Noel Baba) Adası olarak da bilinen Gemiler Adası’nda ister sahilde kısa bir yürüyüş yapabilir isterseniz adanın tepesinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
MS_Edith in Kaputas

3. Gün: Kaputaş Plajı – Yeşilköy

Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nda denizin rengi kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel. Adeta Maldivlerin el değmemiş kumsallarını anımsatan bu plaj güzelliğiyle başınızı döndürecek.

4. Gün: Kekova

Türkiye’nin en merak edilen noktalarından biri olan Kekova’ya hoşgeldiniz. Kekova’da bulunan ve tarihi binlerce yıl öncesine uzanan batık şehir kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Denizin altında yer alan kalıntıları görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bir deprem sonucu denizin yükselmesiyle su altında kaldığı tahmin edilen bu liman bölgesi her yıl yerli, yabancı birçok turist için bir çekim merkezi.
220846Kekova

5. Gün: Olimpos

Antalya-old-HarbourBugünkü durağınız dünyaca ünlü Olimpos. Olimpos kilometrelerce uzanan kumsalı ve el değmemiş doğasıyla muhteşem bir yer. Bizim Tahtalı Dağı olarak adlandırdığımız dağ antik Yunan mitolojisine göre Olimpos Dağı’dır. Olimpos yani tanrıların tahtı. İşte Tahtalı isminin de ilk aklımıza gelen “tahta” kelimesinden değil “taht” kelimesinden geldiği düşünülür. Deniz seviyesinin 200m üstünde bulunan ve kayaların arasında hiç sönmeyen alevlerden dolayı Yanartaş (Chimaera) olarak adlandırılan bölge de ilginizi çekebilir.

6. Gün: Antalya

Türk Rivierası’nın ana kenti Antalya’ya hoş geldiniz. Hem tarihi ve kültürel zenginlikleri, hem de doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olmuş bu şehrimizi keşfetmek için kaçırılmaz bir fırsat.
antalya-kemer-fotograflari-1312362277

7. Gün: Kemer

Kemer, Türkiye’nin güney bölgesinin en yeşil yerleşim yerlerinden birisi. Çam ormanlarıyla kaplı Kemer, doğa yürüyüşü tutkunlarının uğrak noktalarından biri. Bu şirin tatil beldemizde bol bol oksijen depolayıp muhteşem doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

8. Gün: Ceneviz Koyu – Phaselis (Tekirova)

Akdeniz’in masmavi sularının ve sımsıcak güneşinin tadını çıkaracağınız bugünde yatınızın demir noktaları birbirinden güzel Ceneviz Koyu ve Phaselis.
finike

9. Gün: Adrasan – Finike

Adrasan Koyu’nda verilecek yüzme molasının ardından portakal ağaçlarıyla kaplı Finike’ye varacaksınız. Sokaklardan buram buram yükselen mis gibi portakal kokusuna bayılacaksınız.

10. Gün: Gökkaya – Demre (Myra)

Bugün guletiniz St. Nicholas yani bizim bildiğimiz adıyla Noel Baba’nın yaşadığı yer olan Demre’yi ziyaret edecek. Antik Likya’nın büyük merkezlerinden biri olan Demre’nin eski adı Myra’ydı. Demre Noel Baba Müzesi ve kaya içine oyulmuş antik mezarlar ilginizi çekebilir.
kas-antalya

11. Gün: Kaş

Bugün Akdeniz’in incilerinden biri olan Kaş’ı ziyaret ediyoruz. Kaş’ın adeta bir masallar diyarını andıran, begonyalarla süslü sokaklarında dolaşmak ayrı bir keyif. Kaş sakinliği ve tarzıyla küçük Fransız tatil beldeleriyle yarışır vaziyette.

12. Gün: Kalkan

Yatınızın bir sonraki durağı kendine özgü beyaz evleriyle tarihi birkalkan1 mimari dokuya sahip Kalkan. Sunday Times gazetesi tarafından İtalya’nın meşhur Toscana’sina benzetilen bu küçük, sakin ve şirin beldemizi çok beğeneceğinizden eminiz.

13. Gün: Turunçpınarı – Samanlık Koyu

Kuş cıvıltıları arasında denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir gün. Turunçpınarı ve Samanlık Koyu size tam da bunu vadediyor.
samalık koyu

14. Gün: Kızılada

Harika bir tatile harika bir final. Bugün yatınızın rotası, gün batımında kumsalının aldığı renk nedeniyle Kızılada olarak adlandırılan muhteşem bir ada. Güneşin ve Fethiye’nin turkuaz sularının tadını çıkarın.

 

15. Gün: Fethiye

Muhteşem bir haftadan sonra mükellef bir sabah kahvaltısı ve ardından saat 10:00′da onlarca unutulmaz anı ile birlikte tekneden çıkış yapabilirsiniz.

Not: Türkiye Mavitur ; deniz ve hava koşullarına bağlı olarak misafirlerin güvenliği ve konforu için tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.