7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Fethiye – Kaş – Kekova – Fethiye

TÜRKİYE MAVİTUR FARKIYLA….

Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz ve Kaputaş gibi Türkiye’nin ünü artık tüm dünyaya ulaşmış plajlarını görebileceğiniz bu tur size unutulmaz anlar yaşatacak. Antik Kekova batık şehri de bu mavi yolculuğun çileği. Şimdiden iyi eğlenceler. 190_fethiye-panaromik-panaroma

1.Gün: Fethiye

oludeniz-300x209 Mavi turunuzun başlangıç noktası antik Telmessos kentinin günüzmüzdeki devamı olan Fethiye. Türk Rivierasının önemli merkezlerinden biri olan Fethiye hem doğal güzelliği hem de tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam bir turist cenneti. Işıklar diyarı Fethiye’yi fethetmek için koca bir gününüz var. kas-crop-e1411729403492-300x249

2. Gün: Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz – Gemiler Adası

Ancak masallarda duyabileceğiniz güzellikte bir yer Kelebekler Vadisi. Masmavi denizi, adeta bu güzelliği korumak için iki yanında yükselen tepeleri ve muhteşem kumsalıyla Kelebekler Vadisi tam bir cennet. Sonrasındaki durağınızın da Kelebekler Vadisi’nden aşağı kalır tarafı yok. Dünyaca ünlü Ölüdeniz. Adından da anlaşılacağı üzere size çarşaf gibi bir deniz sunan Ölüdeniz’in turkuaz sularının tadını çıkarın. Bu rüya gibi günün son durağı Gemiler Adası. St. Nicholas (Noel Baba) Adası olarak da bilinen Gemiler Adası’nda ister sahilde kısa bir yürüyüş yapabilir isterseniz adanın tepesinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

3. Gün: Yeşilköy – Kaş

bigstock-Sarcophagus-ended-up-in-the-se-52482496-300x199 Guletiniz Yeşilköy’de yüzme molasının ardından Akdeniz’in incilerinden biri olan Kaş’a geçecek. Kaş’ın adeta bir film setini andıran sokaklarında dolaşmak ayrı bir keyif.

4. Gün: Kekova – Üçağız Koyu

Türkiye’nin en merak edilen noktalarından biri olan Kekova’ya hoşgeldiniz. Kekova’da bulunan ve tarihi binlerce yıl öncesine uzanan batık şehir kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Denizin altında yer alan kalıntıları görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bir deprem sonucu denizin yükselmesiyle su altında kaldığı tahmin edilen bu liman bölgesi her yıl yerli, yabancı birçok turist için bir çekim merkezi.

5. Gün: Demre (Myra) – Gökkaya Koyu

Bugün guletiniz ilk olarak St. Nicholas yani bizim bildiğimiz adıyla Noel Baba’nın yaşadığı yer olan Demre’yi ziyaret edecek. Antik dönemdeki adı Myra olan bu beldemizde Demre Noel Baba Müzesi ve kaya içine oyulmuş antik mezarlar ilginizi çekebilir. Kalkan-Image-11-300x201

6. Gün: Kaputaş Plajı – Kalkan

Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nda denizin rengi kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel. Adeta Maldivlerin el değmemiş kumsallarını anımsatan bu plaj güzelliğiyle başınızı döndürecek. Yatınızın bir sonraki durağı tarihi beyaz evleriyle kendine özgü bir mimari dokuya sahip Kalkan. Sunday Times gazetesi tarafından İtalya’nın meşhur Toscana’sina benzetilen bu küçük, sakin ve şirin beldemizi çok beğeneceğinizden eminiz.

7. Gün: Turunçpınarı – Samanlık Koyu

bigstock-Yachts-At-The-Pier-On-Turkish-62247755_lr1-300x200 Harika bir haftayı birbirinden güzel Turunçpınarı ve Samanlık Koylarında sımsıcak güneşin ve turkuaz suların tadını doyasıya çıkararak noktalayın.

8. Gün: Fethiye

Muhteşem bir haftadan sonra mükellef bir sabah kahvaltısı ve ardından saat 10:00′da onlarca unutulmaz anı ile birlikte tekneden çıkış yapabilirsiniz.   Not : Türkiye Mavitur deniz ve hava koşullarına bağlı olarak misafirlerin güvenliği ve konforu için tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.