7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Göcek – Ölüdeniz – Göcek

TÜRKİYE MAVİTUR FARKIYLA….

Türkiye’deki yat turizminin gerçek manada başkenti olan Göcek’te bulunan birçok bakir koy ve ada adeta cenneti ayaklarınıza getiriyor. Üzerine bir de Ölüdeniz’i koyunca bu mavi turun tadından yenmiyor. göcek

1.Gün: Göcek

Başlangıç limanı, yerli ve yabancı mavi yolculuk tutkunlarının ve yatçıların en gözde merkezlerinden biri olan Göcek. Toroslar’ın Akdeniz ile buluşma noktasında bulunan bu yemyeşil ve sakin beldenin tadını çıkarmak için bulunmaz bir fırsat. graf.a2

2.Gün: Zeytinli Adası – Yassıca Adaları

Sabah tertemiz bir havada mükellef bir kahvaltıdan sonra guletiniz zeytin ağaçlarıyla kaplı çok güzel bir ada olan Zeytinli Adası’na doğru yola çıkacak. Burada verilecek yüzme molasından sonra Göcek’in artık ünü tüm dünyaya ulaşmış en güzel adalarından olan Yassıca Adaları’na varacaksınız. Birçok küçük adadan oluşan bu doğa harikası, güzelliğiyle başınızı döndürecek.

tersane3.Gün: Tersane Adası – Domuz Adası

Bugün ilk durağınız Bizans ve Osmanlı döneminde bir tersane olarak kullanılan, doğal bir liman olan Tersane Adası. Göcek Koyu’ndaki en büyük ada olan Tersane Adası’nın ardından çam ve zeytin ağaçlarıyla süslenmiş Domuz Adası’na geçeceksiniz.

kızılada4.Gün: Kızılada – Fethiye

Yatınızın rotası, gün batımında kumsalının aldığı renk nedeniyle Kızılada olarak adlandırılan muhteşem bir ada. Sonrasında guletiniz antik Telmessos şehrinin günümüzdeki devamı olan Fethiye’ye yanaşacak. Geceleme Türk Rivierasının önemli merkezlerinden biri olan Fethiye limanında yapılacak. Işıklar diyarı Fethiye’yi fethetmek için koca bir geceniz var.

5.Gün: Ölüdeniz – Gemiler Adasıölüdeniz

Sabah erken saatlerde Ölüdeniz’de demir atılır. Adından da anlaşılacağı üzere size çarşaf gibi bir deniz sunan Ölüdeniz’in turkuaz sularının tadını çıkarın. Öğle yemeğinden sonra St. Nicholas (Noel Baba) Adası olarak da bilinen Gemiler Adası’na geçilir. Burada ister sahilde kısa bir yürüyüş yapabilir isterseniz adanın tepesinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesi’ni ziyaret edebiirsiniz. hamam2

6.Gün: Manastır Koyu

Bugün Göcek Koyları’na doğru yelken açıyoruz. İlk durak suyun altında bazı hamam kalıntıları bulunan Manastır Koyu. Efsaneye göre bu hamam Kleopatra için yaptırılmıştır. Bu sebeple burası Kleopatra yada Batık Hamam Koyu olarak da bilinir.

sarsala

7.Gün: Sarsala Koyu – Sıralıbuk

Sarsala Koyu harika doğal plajı ve yemyeşil bitki örtüsüyle tabiat ile başbaşa denizin tadını çıkarabileceğiniz muhteşem bir koy. Buradan şnorkelinizi alıp kendinizi safir sulara bırakabileceğiniz Sıralıbük’e geçeceksiniz. Rüya gibi bir haftaya rüya gibi bir final.

8.Gün: Göcek

Muhteşem bir haftadan sonra sabah kahvaltısı ve ardından saat 10:00′da onlarca unutulmaz anı ile birlikte tekneden çıkış yapabilirsiniz. Not: Türkiye Mavitur  deniz ve hava koşullarına bağlı olarak misafirlerin güvenliği ve konforu için tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.