7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Göcek Kekova Göcek

TÜRKİYE MAVİTUR FARKIYLA….

göcek Meşhur Göcek Koyları, Kelebekler Vadisi, Kaputaş Plajı, Kekova ve liste uzayıp gidiyor. Hepsini görmeye tıklım tıklım otel tatilleriyle bir ömür yetmeyecek bunca güzelliği, biz guletlerimizle sakin sakin, tek tek size gezdiriyoruz. Hadi ama, daha ne duruyorsunuz?

1.Gün: Göcek

Başlangıç limanı, yerli ve yabancı mavi yolculuk tutkunlarının ve yatçıların en gözde merkezlerinden biri olan Göcek. Toroslar’ın Akdeniz ile buluşma noktasında bulunan bu yemyeşil ve sakin beldenin tadını çıkarmak için bulunmaz bir fırsat.

ölüdeniz2.Gün: Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz – Gemiler Adası

Ancak masallarda duyabileceğiniz güzellikte bir yer Kelebekler Vadisi. Masmavi denizi, adeta bu güzelliği korumak için iki yanında yükselen tepeleri ve muhteşem kumsalıyla Kelebekler Vadisi tam bir cennet. Sonrasındaki durağınızın da Kelebekler Vadisi’nden aşağı kalır tarafı yok. Dünyaca ünlü Ölüdeniz. Adından da anlaşılacağı üzere size çarşaf gibi bir deniz sunan Ölüdeniz’in turkuaz sularının tadını çıkarın. Bu rüya gibi günün son durağı Gemiler Adası. St. Nicholas (Noel Baba) Adası olarak da bilinen Gemiler Adası’nda ister sahilde kısa bir yürüyüş yapabilir isterseniz adanın tepesinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

kaş3.Gün: Kalkan – Kaş

Yatınızın bugünkü ilk durağı kendine özgü beyaz evleriyle tarihi bir mimari dokuya sahip Kalkan. Sunday Times gazetesi tarafından İtalya’nın meşhur Toscana’sina benzetilen bu küçük, sakin ve şirin beldemize bayılacaksınız. Buradan yine Akdeniz’in incilerinden biri olan Kaş’a geçeceksiniz. Kaş’ın adeta bir masal diyarını andıran begonyalarla süslü sokaklarında dolaşmak ayrı bir keyif. 220846Kekova

4.Gün: Kekova – Üçağız Koyu

Türkiye’nin en merak edilen noktalarından biri olan Kekova’ya hoşgeldiniz. Kekova’da bulunan ve tarihi binlerce yıl öncesine uzanan batık şehir kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Denizin altında yer alan kalıntıları görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bir deprem sonucu denizin yükselmesiyle su altında kaldığı tahmin edilen bu liman bölgesi her yıl yerli, yabancı birçok turist için çekim merkezi. Kekova-Batıkşehir15.Gün: Demre (Myra) – Gökkaya Bugün guletiniz ilk olarak St. Nicholas yani bizim bildiğimiz adıyla Noel Baba’nın yaşadığı yer olan Demre’yi ziyaret edecek. Demre Noel Baba Müzesi ve kaya içine oyulmuş antik mezarlar ilginizi çekebilir.

6.Gün: Kaputaş Plajı – Yeşilköy2913613-kaputas-plaji-2012

Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nda denizin rengi kelimelerle anlatılamayacak kadar büyüleyici. Adeta Maldivlerin el değmemiş kumsallarını anımsatan bu plaj güzelliğiyle başınızı döndürecek. graf.a2

7.Gün: Göcek Koyları (Manastır Koyu – Bedri Rahmi Koyu – Yassıca Adaları)

Mavi turunuzun son gününde meşhur Göcek Koyları’ndan üç tanesini gezeceksiniz. Guletiniz önce Manastır Koyu’na demirleyecek. Burada su altında bazı hamam kalıntıları göreceksiniz. Efsaneye göre bu hamam Kleopatra için yaptırılmıştır. Bu sebeple burası Kleopatra yada Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Sonrasında ünlü şairimiz Bedri Rahmi’nin adı verilen muhteşem bir koyda tekrar bir mola verecek ve ardından Göcek’in simgelerinden biri haline gelmiş Yassıca Adaları’na yanaşacaksınız. Birçok küçük adacıktan oluşan bu doğa harikası güzelliğiyle sizi büyüleyecek.

8.Gün: Göcek

Muhteşem bir haftadan sonra sabah kahvaltısı ve ardından saat 10:00′da onlarca unutulmaz anı ile birlikte tekneden çıkış yapabilirsiniz. Not: Türkiye Mavitur deniz ve hava koşullarına bağlı olarak misafirlerin güvenliği ve konforu için tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.