7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Marmaris – Datça – Marmaris

Bu mavi tur başınızı döndürecek. Sadece Datça’nın bol oksijenli havası değil, Ege’nin incilerinden Hisarönü Körfezi’nin her biri adeta cennetten bir köşe olan koylarının güzelliği, iddia ediyoruz başınızı döndürecek.

1.Gün: Marmaris

Hiç bitmesin isteyeceğiniz bir haftaya hazır mısınız? Mavi turumuzun başlangıç noktası Ege’nin incilerinden biri olan Marmaris. Yemyeşil bir örtüyle çevrili olan Marmaris’in, canlı cadde ve sokaklarını ve kendine has atmosferini tecrübe etmeniz için harika bir fırsat.

2.Gün: Turunç – Bozukkale

Sabah erken saatlerde muhteşem bir mavi yolculuğa yelken açıyoruz. Önce Turunç’ta bir yüzme molası ardından yatınızın rotası Bozukkale. Bozukkale Koyu’nun hemen girişinde koya hakim bir noktada bulunan tepede Loryma antik kentinin kalıntılarını görmek mümkündür.

3.Gün: Selimiye – Bencik Koyu

Bugünkü ilk demir noktası Hisarönü Körfezi’nin en güzel koylarından biri olan cam, zeytin ve söğüt ağaçlarıyla çevrili Selimiye. Burada doyasıya yüzüp turkuaz suların tadını çıkardıktan sonra adeta cennetten bir köşe olan Bencik Koyu’na geçeceksiniz. Datça Yarımadası’nın en dar noktasında bulunan Bencik Koyu o kadar sessiz o kadar sakin ki, guletiniz bu koyun dar girişinden geçerken tek duyduğunuz ses heycandan atan kalp atışlarınız olacak. Bencik Koyu ile ilgili anlatılagelen efsaneyi kaptanınıza mutlaka sorun. Biz şimdiden anlatıp o anın büyüsünü bozmayalım.

4.Gün: Değirmenbükü – Datça

Mükellef bir kahvaltı ve sonrasında Değirmenbükü’nde verilecek yüzme molasından ardından rotamız Datça. Bu şirin kasabaya gelmişken harikulade mimarisiyle göz kamaştıran Eski Datça evlerini ve taş sokaklarını görmenizi tavsiye ederiz. Hikayelere konu olmuş Datça’nın temiz havasını teneffüs etmek adeta insanın ömrüne ömür katar.

5.Gün: Aktur – Orhaniye (Kız Kumu)

Denizin üzerinde yürümek istermisiniz? Yanlış duymadınız. Orhaniye Koyu’nda “Kız Kumu” adı verilen 600 metrelik dar bir şerit halinde uzanan kırmızı renkli kumdan bir yol koyu adeta denizden ikiye bölüyor. Kız Kumu’nun üzerinde yürürken insan denizin üzerinde yürüyormuş hissine kapılıyor. Tabiki buranın da bir efsanesi var. Kaptanınızdan mutlaka dinleyin.

6.Gün: Bozburun – Serçe Limanı – Kadırga Koyu

Mükellef bir kahvaltı sonrası küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun’da yüzme molası vereceksiniz. Buradan sonraki rotanız ise sadece denizden giriş yapılabilen ve doğal bir liman olan Serçe Limanı. Serçe Limanı’nın safir sularının tadını doyasıya çıkardıktan sonra geceleme için yatınız Kadirga Koyu’na demir atacak.

7.Gün: Turunç

Marmaris’e dönüş öncesi son durağımız Turunç. Maviyle yeşilin dansının en güzel örneklerinden biri olan Turunç’ta denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında guletiniz geceleme için Marmaris’e doğru yola çıkacak. “Sence gittiğimiz en güzel koy hangisiydi?” muhabbetini şimdiden duyar gibiyim.

8.Gün: Marmaris

Muhteşem bir haftadan sonra sabah kahvaltısı ve ardından saat 10:00′da onlarca unutulmaz anı ile birlikte tekneden çıkış yapabilirsiniz.

Not: TÜRKİYE MAVİTUR  deniz ve hava koşullarına bağlı olarak misafirlerin güvenliği ve konforu için tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.Yukaridaki koylar dışında gezilebilecek koylar kaptanın ve misafirlerimizin ortak kararları ile deniz durumu rüzgar,kalbalık veya kirlilik,ortam gibi vsvs durumlarda yakınındaki  diğer koylarla değiştirilebir

HİSARÖNÜ BULUNAN KOYLAR

Knidos -palamut bükü -hait bükü su ve restoran -daçya ince burun -daçya limanı -kargı koyu -kuruca bükü -hurma koyu -bencik Koyu -dişlice adası – Dmariss restorant  – Emel Sayın koyu -kız kumu Orhaniye -turgut köyü -selimiye -sıg liman – Kamelya adası -koca ada -germe koyu -koca bahçe restoran -dirsek bükü -tavşan adası  -kızıl ada -ada boğazı – bozburun -zeytin adası -sögüt restoran – Oglan boğuldu 

MARMARİS,TE BULUNAN KOYLAR

Bozuk kale -serçe Arap adası -gebe kilse -çitlik -kadırga -kumluk bükü -turuçn burnu -içmeler -keçi adası – yıldız adası Cennet adası -ekincik -güngörmez