7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Marmaris – Fethiye – Marmaris

Marmaris – Fethiye – Marmaris

TÜRKİYE MAVİTUR FARKIYLA….

Marmaris – Fethiye rotamız unutulmaz bir mavi yolculuk vadediyor. Dalyan’da çamur banyosu, dünyaca ünlü Caretta Caretta plajı, herbiri cennetten bir köşe Göcek koyları ve Ölüdeniz bu rotada göreceğiniz güzelliklerden sadece birkaçı. Rüya gibi bir hafta sizi bekliyor.

1.Gün: Marmaris

Hiç bitmesin isteyeceğiniz bir haftaya hazır mısınız? Mavi turumuzun başlangıç noktası Ege’nin incilerinden biri olan Marmaris. Yemyeşil bir örtüyle çevrili olan Marmaris’in, canlı cadde ve sokaklarını ve kendine has atmosferini tecrübe etmeniz için harika bir fırsat.

2.Gün: Ekincik Körfezi – Dalyan

İlk durağımız Ekincik Körfezi. İsteyen misafirlerimiz buradan piyade adı verilen küçük teknelerle Dalyan – Kaunos turuna katılabilir. Bir doğa harikası Dalyan deltasının müthiş manzarasını izleyip meşhur CarettaCaretta plajında yüzebilirsiniz. Nehir kenarında bulunan Likya kaya mezarları da turrnuza ayrı bir atmosfer getirecek. Günün yorgunluğunu Dalyan’da keyifli bir çamur banyosuyla atabilirsiniz.

3.Gün: Ölüdeniz – Gemiler Adası

Sabah erken saatlerde Ölüdeniz’de demir atılır. Adından da anlaşılacağı üzere size çarşaf gibi bir deniz sunan Ölüdeniz’in turkuaz sularının tadını çıkarın. Öğle yemeğinden sonra St. Nicholas (Noel Baba) Adası olarak da bilinen Gemiler Adası’na geçilir. Burada ister sahilde kısa bir yürüyüş yapabilir isterseniz adanın tepesinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesi’ni ziyaret edebiirsiniz.

4.Gün: Turunçpınarı – Fethiye

Turunçpınarı’nda verilecek yüzme molasından sonra guletinizin rotası antik Telmessos şehrinin günümüzdeki devamı olan Fethiye. Türk Rivierasının önemli merkezlerinden biri olan Fethiye limanına yanaşıp geceleme burada yapılacak. Işıklar diyarı Fethiye’yi fethetmek için koca bir geceniz var.

5.Gün: Göcek Körfezi (Yassıca Adaları – Tersane Adası – Bedri Rahmi Koyu)

Guletiniz güzelliği dillere destan olmuş Yassıca Adaları’nda demirler. Bu harika adanın güzelliği karşısında büyülenmemek elde değil. Buradan Bizans ve Osmanlı döneminde bir tersane olarak kullanılan, doğal bir liman olan Tersane Adası’na geçilecek. Bu güzel günü ünlü şairimiz Bedri Rahmi’nin adı verilen muhteşem bir koyda noktalayacaksınız.

6.Gün: Göcek Körfezi (Manastır Koyu – Ağa Limanı)

Göcek Körfezi içindeki turumuz devam ediyor. Suyun içinde bazı hamam kalıntıları bulunan Manastır Koyu’na demir atılır. Efsaneye göre bu hamam Kleopatra için yaptırılmıştır. Bu sebeple burası Kleopatrayada Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Buradan geceleme için Ağa Limanı’na geçilir.

7.Gün: Kumlubükü – Cennet Adası

Kumlubükü’nde kahvaltı ve yüzme molasından sonra Marmaris’e geri dönmeden önceki son durağınız adına yakışır bir yer olan Cennet Adası olacak. Ege’nin mavi sularının ve güneşin tadını çıkarın.

8.Gün: Marmaris

Muhteşem bir haftadan sonra sabah kahvaltısı ve ardından saat 10:00′da onlarca unutulmaz anı ile birlikte tekneden çıkış yapabilirsiniz.

Not: TÜRKİYE MAVİTUR  deniz ve hava koşullarına bağlı olarak misafirlerin güvenliği ve konforu için tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Yukaridaki koylar dışında gezilebilecek koylar kaptanın ve misafirlerimizin ortak kararları ile deniz durumu rüzgar,kalbalık veya kirlilik,ortam gibi vsvs durumlarda yakınındaki  diğer koylarla değiştirilebir

MARMARİS,TE BULUNAN KOYLAR

Bozuk kale – Serçe – Arap  adası -gebe kilise  -çitlik – kadırga -kumluk bükü – Turunç burnu -içmeler -keçi adası -yıldız adası – Cennet adası -ekincik -güngörmez

FETHİYE BULUNA KOYLRI

Fethiye turunç -kızıl ada  -katrancı koyu -katrancı adası -çığlık -samanlı -dalyan -rüzgarlı -hilsi -tarzan -şahin burnu