7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

poker nasıl oynanır rdr2 11

Red Dead Redemption 2 PS4 İnceleme

Bir süre sonra her ne kadar sıcak topraklara göç ediyor olsak da çeteniz ile sürekli ilgilenmeniz gerekmekte. Yani çete elemanları ile sohbet etmeyi, onlardan aldığınız gerek ana, gerekse de yan görevleri bir kenara bırakın, onların yaşam şartlarını yükseltmeye de çalışıyorsunuz. Avcılık dışında toplayacağınız önemli materyaller ve tabi ki para ile kamp alanını geliştirmek de sizin elinizde. Arthur Morgan, tıpkı John Marston gibi daha ufak yaşlarda Dutch tarafından büyütülmüş. Bu nedenle kendisini bir baba figürü olarak görüyor ve ona son derece bağlı olduğunu söylemese de her fırsatta belli ediyor. Aynı zamanda Dutch’ın sağ kolu da diyebileceğimiz Arthur, doğal olarak çetenin de en önemli ve aktif elemanlarından birisi. Her ne kadar vurdumduymaz bir karakter gibi gözükse de aynı zamanda tam bir görev adamı olduğunu da söylemek lazım. Bu konuda Dutch ona çok güveniyor ve oyun boyunca bu güveni boşa çıkarmayacak adımlar atıyoruz.

Zaten Titanik’in batmasını bildiğimiz gibi çetenin çöküş hikayesini de bildiğimiz için bağlanmaya başladığınız bu karakterlerin çöküşü, bizi biraz daha üzüyor diyebilirim. Game Boost özelliği, sahip olduğunuz PS4 oyunlarınızı PS5 üzerinde 60 fps ile oynamanızı sağlıyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X geriye uyumluluk konusunda büyük bir destek sunuyor. Xbox Series X bu konuda PlayStation 5’e fark atmış olsa da Sony, bu güne kadar çıkmış 4 binden fazla PS4 oyununun PS5’te çalışabileceğini belirtti. Serinin dördüncü oyununu seçmemizin sebebi ise elbette önceki oyunlara göre yapılan grafiklerdeki değişiklikler. Bu görevlerin arkasında aynı Red Dead Redemption 2’de olduğu gibi hikayeler yattığını düşünüyoruz. Eminim duymuşsunuzdur, namı Meksika’ya kadar uzanan, hatta bu toprakları bile aşmayı başaran bu çete için birçok şey söyleniyor. Yıllar sonra bile salon köşelerinde, kumar masalarında yapılan muhabbetlerde adları geçiyor… Evet, evet 1800’lü yılların sonunda, hatta 1900’lü yılların başına kadar terör estiren Dutch Van Der Linde ve onun azılı çetesinden bahsediyorum.

İlk başta betada olan Red Dead Online’da bu sıralar içerik sıkıntısı problemi bulunuyordu. Şimdi ise verilen bu söz tutuldu ve oyun için gelecek olan ilk büyük içerik güncellemesine ait video yayınlandı. Team Bondi tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan L.A Noire, bu listedeki diğer oyunlardan farklı yol izleyen bir açık dünya aksiyon macera oyunu. GTA serisinin aksine, güpegündüz insanları öldüremeyeceğiniz bu oyunda sadece kötü adamları cezalandırabiliyorsunuz. PS4 için aldığınız yeni nesil oyunları ücretsiz bir şekilde PS5’e de yükseltebiliyorsunuz. Yeni nesil konsolların çıkışı ile birlikte geliştiricilerin oyunculara sunduğu bir hediye haline geldi. Eğer yeni nesil bir oyunun fiziksel sürümü elinizdeyse ve ücretsiz yükseltmesi bulunuyorsa, aynı oyunu PS5 konsolunuza takıp çalıştırabilirsiniz. Eğer PSN hesabınızda böyle bir oyun varsa PS5 dijital mağazası üzerinden oyunu talep etmeniz yeterli oluyor. PS4 için yeni nesil bir oyun aldıysanız o oyunu büyük ihtimalle ücretsiz bir şekilde yükselterek PS5’inizde oynayabilirsiniz.

Aynı şekilde Morgan’da Dutch’a güveniyor ve onun aldığı kararların çete için en iyi kararlar olduğundan emin bir ifade takınıyor. Ubisoft oyunlarında çok görülen bir özellik olmayan yapay zeka da Watch Dogs 2’de gayet başarılı. Çevrelerinde olan bitene duyarla botlar yüzünden etrafta sessiz bir şekilde gezinirken oldukça dikkatli olmalısınız. Her ne kadar ilk oyun beklenen ilgiyi ve beğeniyi toplamasa da ikinci oyun Ubisoft’un en sevilen oyunlardan biri haline geldi. İlk oyundaki yanlışları ve hataları belirleyerek değiştiren Ubisoft, seriyi hayranlara ikinci oyunuyla sevdirdi. Ayrıca yeni nesil konsollar için geliştirilen oyunları PS4 ya da Xbox One için aldıysanız ücretsiz bir şekilde yükseltebileceksiniz. Ortalama saatlik ana görev serisinin yanı sıra yan aktivitelerin de çeşitliliğinden dolayı oyunda çok daha uzun süreler geçirebilirsiniz. Birçok yönden GTA V’e oldukça benzeyen Sleeping Dogs kesinlikle bir şansı hak ediyor. Adeta bir Michael Bay filmini oynayabildiğiniz Just Cause 4, oyuncularını, kaotik oyun tarzları sonucunda ödüllendiriyor. Açık dünya oyunlarına yeni bir soluk getiren Just Cause 4 ile oyun içinde karakterinizin Wingsuit ve kanca eşyalarını kullanabiliyorsunuz.

Böylelikle Grand Theft Auto V benzeri oyunlar listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Atladığımızı düşündüğünüz ya da aklınıza gelen başka oyunlar varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Etrafa ateş etmek, çevredeki eşyaları parçalamak, rastgele insanları havaya uçurarak kaotik bir zaman geçirmek istiyorsanız Saints Row 4 tam size göre. Sitemizi ana ekranınıza bir web uygulaması olarak nasıl yükleyeceğinizi görmek için aşağıdaki videoyu takip ediniz.

Sayısız soygun, baskın, düello, arkalarında bıraktıkları yüzlerce leş ve sürgünde geçen bir hayat.. Fakat tüm bunlara rağmen, tüm bu zorluklara ve kovalamaca ile geçen hayatlarına rağmen, son nefeslerinde bile özgür oldukları söylenir.. Fırsatı kaçırmak istemeyen oyuncular için son şans, indirimler yarın akşam bitecek. Grand Theft Auto serisini seviyorsanız, arcade oyun tarzı dövüş stili ile ortalama saat süren bu oyunda çok eğleneceksiniz. Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Watch Dogs 2, San Francisco Körfex Bölgesi’nde geçen bir açık dünya, aksiyon oyunu. Serinin ikinci oyunu olan Watch Dogs 2, gizli görevleri ve bilgisayar korsanlığı yeteneklerinizi gösterme şekliniz açısından, birinci oyunundan çok daha eğlenceli. Görevlerinizi ister sessiz ister silahları çekerek tamamlayabildiğiniz oyunun bu özelliği de oyuncuya özgürlük tanıyor. Just Cause serisi, açık dünya paribahis pazarında diğer oyunların yaptığı hatayı yaparak Grand Theft Auto serisine rakip olarak çıkmadı. GTA’yı taklit etmek yerine, açık dünya temellerini kullandı ama bunu çok daha yaratıcı bir şekilde ortaya serdi. Her ne kadar serinin diğer oyunları da son derece iyi yapımlar olsa da, Just Cause 4, serideki en iyi oyun. United Front Games tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan Sleeping Dogs, günümüzde en az değer verilen açık dünya oyunlarından biri. GTA gibi oyunlara benzerliği göze alındığında, Sleeping Dogs’un daha fazla ilgiyi hak ettiğini söylemek yanlış olmaz. Hong Kong sokaklarında geçen Sleeping Dogs’un dünyası o kadar detaylı ki, sırada ne yapacağınızı düşünürken sıkılacaksınız. Blackwater Kasabası’ndaki bu soygun hüsran ile sonuçlanınca çete izini kaybettirmek üzere kuzeye, karlı dağlara doğru yöneliyor. Buradaki zorlu hayat şartları ve sürekli hareket etmeden kaynaklı bazı kayıplar da verilmiş durumda. Oyuna başladığınız anda zaten toparlanma sürecine giriyorsunuz ve işin en başına çetenin ihtiyaçlarını gidermek geliyor.

  • Ubisoft oyunlarında çok görülen bir özellik olmayan yapay zeka da Watch Dogs 2’de gayet başarılı.
  • Bu konuda Dutch ona çok güveniyor ve oyun boyunca bu güveni boşa çıkarmayacak adımlar atıyoruz.
  • Eğer GTA’da her yeri yakıp yıkmak ve çevreye zarar vermekten hoşlanıyorsanız, Just Cause 4 tam size göre.
  • Serideki Saints Row ve Just Cause gibi oyunların aksine, Yakuza oyuncularına rastgele insanlara zarar verme seçeneğini etkinsiz kılıyor.

Bir şekilde, GTA’dan ayrılan bir özelliğe sahip hiçbir Mafia oyunu olmadığını söyleyebiliriz. Mafia serisinin tüm oyunları gerek açık dünya oyunu olması, gerekse barındırdığı çeteler ve silahlar yüzünden GTA serisine benzerlik gösteriyor. Yakuza serisinin altıncı oyunu olan Yakuza 0’da, karaoke yapmaktan, sokaklardaki haydutları dövmeye kadar tonlarca tuhaflıklar yapabilirsiniz. Ya da listedeki diğer oyunlarda olduğu gibi ana görev serisine odaklanıp diğer her şeyi görmezden gelebilirsiniz. Serideki Saints Row ve Just Cause gibi oyunların aksine, Yakuza oyuncularına rastgele insanlara zarar verme seçeneğini etkinsiz kılıyor.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *