7/24 Arayınız +90 532 610 63 77

Sık Sorulan Sorular..

TÜRKİYE MAVİTUR FARKIYLA....

mavi yolculuk
— Mavi yolculuk nedir?
Kimilerine göre alternatif bir tatil olan mavi yolculuk kimileri içinse bir yaşam biçimidir. İlk olarak Bedri Rahmi Eyüboğlu ve arkadaşlarının 1945 yazında gerçekleştirdiği yolculuk sonunda ortaya çıkan mavi yolculuk yada mavi tur kavramı, Akdeniz’e özgü bir kavramdır. Bodrumlu ustaların ellerinden çıkan guletlerle, birbirinden güzel koyların, adacıkların, antik şehirlerin deniz yoluyla gezilip görüldüğü, doğayla iç içe, mükemmel bir tatil şeklidir. Hergün birkaç farklı koy yada limanda duraklayarak hem denizin ve güneşin tadını çıkarıp hem de tüm stresinizi atabileceğiniz mavi turlar, tıkış tıkış otellerden, hınca hınç dolu havuz ve plajlardan, açık büfelerde uzayan yemek sıralarından bunalanlara harika bir alternatif sunar. Bir kaptan, bir aşçı ve genelde gulet ebatına göre bir yada daha fazla yardımcı kamarotun bulunduğu guletlerde, yeme-içmeden servise kadar tüm ihtiyaçlarınız mürettebat tarafından karşılanır. Genelde Ege ve Akdeniz bölgesinden olan kaptanlar uzun yılların verdiği bilgi ve tecrübeyle bir nevi rehberiniz olur. Sizi en güzel koylara götürür ve bölgeyle ilgili yüzyıllardır anlatılagelen efsaneleri size aktararak yolculuğunuzu daha keyifli hale getirir.
–Gulet nedir?
Gulet, iki yada üç direkli, ahşap Akdeniz gezi teknelerine verilen addir. Tik, maun, iroko gibi sağlam ahşap malzeme ile yapılan guletler kendine özgü dizaynları sayesinde motor yatlara oranla çok daha geniş bir güverte ve kabin alanı sağlar. Bir başka deyişle kabinlerin içi geniş ve rahat, güverte ise hem en hem boy olarak komforlu bir seyahat sunar. Yüksek kapasiteli su ve yakıt tankı sayesinde uzun yolculuklar için idealdir. Özellikle Bodrum’da çok gelişmiş olan gulet yapımı, zamanla Güney bölgemizin farklı noktalarındaki tersanelerde de yaygınlaşmıştır. Guletlerin seyir için ilk tercihi motorlu seyridir ancak havanın elverişli olması halinde yelken yapmaya da gayet müsaittir. Guletler, Akdeniz’in sakin turkuaz sularını keşfetmek için hem tasarımı, hem güzellikleri hem de rahatlıklarıyla mükemmel deniz araçlarıdır.
–Kendi rotamızı kendimiz belirleyebilir miyiz?
Evet. İsterseniz tüm tatil için rotanızı belirlersiniz. İsterseniz “ben kesinlikle şuraları görmek istiyorum” diyip gerisini bize bırakabilirsiniz. Tavsiye niteliğindeki rotalarımızı görerek gezilen yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
–Yeme – İçme
Mavi yolculukların en keyifli anları teknenizin güvertesinde harika manzaralar eşliğinde yenen birbirinden lezzetli yemeklerdir. Deneyimli aşçılarımız sizlere Türk mutfağının en güzel yemeklerinden ve mezelerinden seçkiler sunar. Örnek menümüzde sizleri bekleyen lezzetleri görebilirsiniz. Mavi yolculuklarda yeme & içme 3 şekilde organize edilebilir.

Self-catering

Bu seçenekte arzu ederseniz kumanya alışverişinizi kendi istek ve damak tadınıza göre siz yapabilirsiniz. Yada kumanyanız aşçılarımızın yardımıyla sizin belirleyebileceğiniz bir alışveriş listesi üzerinden tekneye getirtilebilir. Alkollü ve alkolsüz İçeceklerinizi de kendiniz belirleyebilir ve satın alabilirsiniz. Bu seçenek tercih edilecekse alışveriş yaparken tekne personeli de hesaba katılmalıdır.

Tam Pansiyon

Eğer alışverişle uğraşmak istemiyorsanız kişi başı günlük 30€ karşılığında tam pansiyon konaklayabilirsiniz. Bu opsiyona kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek ile 5 çayı ve atıştırmalıklar dahildir. İçeceklerinizi ise tekne barından ücreti karşılığında temin edebilirsiniz.

Herşey Dahil

Kişi başı günlük 60€ karşılığında herşey dahil opsiyonundan yararlanabilirsiniz. Bu seçenekte üç öğün yemek ile 5 çayının yanında alkolsüz ve tüm yerli alkollü içeceklerden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
 • Her üç seçenekte de yemekleriniz aşçılarımız tarafından hazırlanıp tekne personeli tarafından servis edilir.
 • Tam pansiyon ve herşey dahil opsiyonlarından 0-5 arası yaş çocuklar ücretsiz 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirimli olarak faydalanabilir.
 • Alkollü içeceklerinizi her üç seçenekte de yolculuğa çıkmadan önce arzunuza göre sizin satın almanız mümkün olabilir.
 • Yerli alkollü içecekler bira ve rakıdır. Bunun haricindeki alkollü içecekler herşey dahil opsiyonu kapsamında değildir. Bira ve rakı haricindeki alkollü içecekleri isterseniz kendiniz temin edebilirsiniz, isterseniz yat barından ücreti karşılığında alabilirsiniz.
  Not: Yeme & içme konusunda teknelerimizin çok büyük bir çoğunluğunda yukarıdaki sistem uygulanır. Ancak çok nadiren de olsa küçük değişiklikler olabilir. Böyle bir durumda seçiminizi yapmadan önce bilgilendirilirsiniz.
–Yanıma neler almalıyım?
Esnek, katlanabilen spor valizleri ve çantaları tercih ediniz. Unutmayin mavi yolculuğun güzel taraflarından biri de tatil boyunca çok fazla eşyaya ihtiyacınız olmamasıdır. Yanınızda yumuşak tabanlı terlikler bulundurabilirsiniz. Birçok yatta bulunmasına rağmen boş zamanlarınızda hoşça vakit geçirebilmek için scrabble tarzı masa oyunları getirebilirsiniz.
–Ödemeler nasıl oluyor?
Yatınızı, yeme-içme opsiyonunuzu ve havaalanı transferi gibi ekstra hizmetlerin hepsi belirlendikten sonra karşılıklı olarak bir yat kiralama sözleşmesi yapılır. Sözleşme tarihinden sonraki 7 gün içerisinde toplam bedel üzerinden %40’lik bir ön ödeme alınır. Ödemenin geri kalanı tur başlangıç tarihinden 10 hafta öncesine kadar tamamlanır
–Fiyata neler dahil / neler dahil değil?
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Liman vergileri
 • Yakıt
 • Palamar ücretleri
 • Mürettebat ücretleri
 • Transit log
 • Yat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • KDV
 • Yeme – içme masrafları
 • Havaalanı transferleri (Opsiyonel)
 • Yabancı kara sularındaki liman vergileri ve palamar ücretleri
 • Jetski gibi su sporları için kullanılan yakıt (Opsiyonel)
 • Kara turları ve ören yerlere giriş ücretleri (Opsiyonel)
–Havaalanı transferlerini ayarlıyor musunuz?
Havaalanı transferi, verdiğimiz opsiyonel hizmetlerden biridir. Arzu ettiğiniz takdirde hem havaalanından yata binis noktasına, hem de tatilinizin sonunda tekrar havaalanına transferinizi konforlu bir şekilde gerçekleştiriyoruz.